Web sitenizin aramalarda ön sıraya çıkması için SEO uyumlu makalelerin önemi yüksektir. Bu yazımızda SEO uyumlu makalenin önemini anlatacağız.

Belli konularda ve belli bir kesime hitap eden bir web siteniz var ve siteniz için ziyaretçi çekmek istiyorsunuz. Bunun birçok önemli noktası olduğunu söyleyebiliriz. Fakat en önemli nokta içeriğinizin özgün ve akıcı olmasıdır. Çünkü kopya bir içeriği gören ziyaretçilerin o siteye güvenme olasılığı çok düşüktür. Bu nedenle siteniz için ele aldığınız konuya uygun özgün yazılar yazmalısınız.

Hangi web site olursa olsun, ister kurumsal web site ister blog tabanlı web site eğer özgün bir içeriğe sahip değilseniz aramalarda ön sıralarda çıkmazsınız. Çünkü ele alınan konuyu yazan sayısız web sitesi vardır. Arayanlar ilk önce çıkan siteye girmektedir. Bu nedenle web sitenizi üst sıralara çıkarmalısınız. Bunun için de seo tabanlı makaleler yazmalısınız. Seo makalelerin en önemli özelliği ele alınan konuya ait anahtar kelimeler içermesidir. Arama yapan kişi arayacağı şeyi bir iki kelimeyle aratır, seo tabanlı makaleler de bu kelimeleri esas alarak o kişinin, bu kelimeleri içeren web siteleri ziyaret etmesini sağlar. Yani kısacası seo tabanlı makaleler hem sitenin sahibi açısından hem de ziyaretçi açısından etkileşim kolaylığı sağlar. Bu nedenle seo tabanlı makale yazımı çok önemlidir.

Seo Uyumlu Makale Yazılırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Seo Tabanlı Makale yazarken öncelikle Google’a uyumlu olmasını sağlamalısınız bu da Google’da arama yapan kişilerin arattığı anahtar kelimeleri kullanarak olabilir. Arama yapan kişiler bu anahtar kelimeleri çoğunlukla kullandığı için seo tabanlı makale yazarı da anahtar kelimeleri esas alarak makaleyi oluşturur. Ayrıca seo tabanlı makale de ziyaretçinin işine yarayacak bilgiler yer almalıdır. İşe yaramayan ve okunması uzun süren makaleler ziyaretçiler tarafından tercih edilmemektedir. Ziyaretçilerin gözünü yormayan bir bilgiye hemen ulaşabileceği makaleler en çok tercih edilendir.

Seo uyumlu makale yazarken içerik özgün olması gerekir, ele alınan konuyu farklı bir şekilde özgün olarak kaleme almak lazımdır. Bunun içinde iyi bir araştırma yapmak gerekir. Eğer kopya bir içerik kullanırsanız bu sitenizin Google tarafından en altlara inmesine sebep olmaktadır. Çünkü Google’ın arama yapısı kopya içeriklere hassas bir yapıdadır.

Seo tabanlı makale yazarken içeriğinizin başlığıyla içeriğinizde geçenler uyumlu olmalıdır. Eğer başlık ve içerik tutarsızsa bu ziyaretçiler nezdinde gözden düşmenize neden olur. Sitenizin hitap ettiği kesime uyumlu, ele alınan konuya uygun bir başlık ve içerik yer almalıdır. Seo Makalenin amacı yer aldığı sitenin daha çok ziyaretçi çekmesini sağladığı için bu nokta da çok önemlidir. Bu nedenle içerik ve başlığa dikkat etmek gerekir.

Tüm bu kuralları göz önüne alırsak SEO tabanlı makalenin önemini anlayabiliriz. SEO tabanlı makale sitenizin ön sıralarda çıkmasını sağlayan bir işleve sahiptir. Bu nedenle sitenizi kurmadan önce SEO uyumlu makalelere yer vermelisiniz.

Paylaş

Yorum yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanları lütfen doldurun *