Seo Hizmeti Görsel 1

Web siteniz için seo hizmeti almak, bu alanda çalışmalar yapmak, daha çok kişiye ulaşabilmeniz adına son derece önemlidir.

SEO Hizmeti Nedir?

Arama Motoru Optimizasyonu veya SEO, web sitelerinin daha iyi sıralamaya sahip olmasını amaçlayan işlemler bütünüdür. İnternetten bir konuyla alakalı arama yapan kişi, genellikle ilk sayfa üzerinde gezinerek karar verir ve buraya odaklanır.

Dolayısıyla bu alanda sitenize organik olarak ziyaretçi çekmek adına ilk sayfada çıkmanızı sağlayan şartları yerine getirmelisiniz. Tabi bu aşamada arama motorunun nasıl bir algoritması olduğu ve sabit kalıp kalmadığına da önem vermelisiniz.

Google üzerinden düşünülürse sürekli değişken bir yapı olduğu bilinmektedir. Fakat temel anlamda da gereklilikler yerine getirilmiş olmalıdır. Güncellenen bir bilgi durumunun olduğunu bilerek bu alanda çalışmalar yapabilirsiniz.

Sıralamayı etkileyen durumlar açısından birçok kriterin bilinmesi yanında bazılarının da bilinmediğinin, açıklanmadığının altını çizmek gerekiyor. Bu aslında Google’ın güncellemelerle beraber ilerlemesinin de bir getirisi denebilir.

Çünkü Google, benzer konular arasında yenilik sunan sitelere öncelik veriyor. Yani temelde mantığı zaten var olandan farklı bir şey sunulması üzerine kurulu da denebilir. Teknik anlamda SEO gereklilikleri hedef kitlenize yönelik içerik, kaliteli backlink sıralamada son derece önemli detaylar…

Site İçi ve Site Dışı SEO Çalışmaları

Başarılı bir sıralamada yer almak için site içi ve site dışı SEO hizmeti alabiliyorsunuz. Site içinde optimizasyon yaparken title, url yapısı, description, görüntü optimizasyonları, içerik, site hızı, yapılandırılmış veri, site büyüklüğü gibi kriterler öne çıkıyor. Özgün içerik, hızlı açılan sayfalar, yeterince büyük ve özgün görseller Google tarafından büyük öneme sahip. Her maddenin üzerinde çalışılması gerekiyor. Site dışı çalışmalarda ise başka sitelerden geri dönüş mantığı üzerine kurulu bir optimizasyon hedefleniyor.  Bu kapsamda, sosyal medya çalışmaları, gönderimler ve mail erişimleri önem teşkil ediyor.

Marka Bilinirliği ve SEO Hizmeti

Belli bir konuda arama yapan kişinin sitenize girmesini istersiniz. Bu durum marka bilinirliğinizi artıracak bir etkiye sahiptir.  Daha çok tıklanmak adına da gerekli düzenlemeleri yapmanız gerekmektedir. İnternet, günümüzün en önemli reklam araçlarından biri haline geldiği için bu alanda titiz bir şekilde çalışma yapmaya odaklanmalısınız. Bu kapsamda sadece tıklanmak değil uzun süre site içinde kalmayı sağlamak da önemli bir durum olacaktır. Yani karar verdirici site yapısı markanızın daha tatmin edici olmasında etkilidir.

SEO Hizmetleri ve Güvenilir Görüntü

Web sitenizin olması ve ilk sayfada çıkması, kurumsal açıdan özenli bir çalışma yapıldığına işaret gibi düşünülebilir. Yani somut olarak açık adresi olan, sitesinde içerik çalışması yapan firmaları görmek, müşterilere güven veren bir durum oluşturacaktır. Tabi bu hazırdaki güvenin karşılanacağı gerçek bir firma potansiyeli de olmalıdır. Yani tek internette ön sayfalara çıkmak sizi güvenli firma açısından avantajlı hale getirebilir, fakat bir müşteri aradığında gerçekten somut karşılık bulabilmesi gerekir.

Google Reklamlarının SEO Hizmetine Artıları

Şirket pazarlama tekniklerinde manuel yapılan reklamlara göre SEO hizmeti ile daha çok potansiyele sahip olursunuz. Bu işlemde arama motoruna yazılan anahtar kelimeler ve genel çalışma birlikte yürütülmelidir. Harcama yapılan ücretler açısından da geleneksele göre daha çok verim aldığınızı görebilirsiniz.  İnternette bir konuda arama yapan kişi, zaten hazırda bir hizmet alacaktır veya odaklanmış şekilde konuya bakmaktadır.  Arama yapan ve bitiren kişi kendi arama geçmişinde sizi yeniden hatırlayacaktır.

Trafik Çekmek İçin SEO Hizmeti

İyi bir SEO çalışması yapmanız, sitede organik müşteri potansiyelinizin artması demektir. Kalabalık bir ziyaretçi kitlesi olan sitelerdeki hizmet potansiyeli çok daha fazladır. Yani çok uygun fiyatlarda bir hizmet alarak müşteri trafiğini artırabilir ve kazancınızı artırabilirsiniz. Fakat trafiğin iyi analiz edilmesi gerektiğini unutmayın. Bunu yapmak için Google Analytics kullanmalısınız. Çünkü hangi tüketici ne tür anahtar kelimeleri arayarak sitenize gelmiş gibi birçok ayrıntı burada görülebilir. Sitenize tıklayan kişilerin genel özelliklerini bilmek,  size ışık tutacak bir durumdur.

SEO Öğrenmek İçin Ne Yapmalı?

Birçok kişi ayrıntılı bir SEO bilgisinin getirilerinin tam olarak bilincinde olmadığı için bu alanı es geçebiliyor. Bazı durumlarda Google Adwords reklamlarıyla açık kapatılmak istense de bir sitenin temel optimizasyonunu sağlamak son derece önemlidir. Yani başlangıçta bir sitenin temellerini sağlam oturtması adına başka bir kişiden SEO hizmeti alması önerilir. İsteyenler kendi de üzerine çalışarak ve sürekli denemeler yaparak öğrenebilir.

SEO Referanslarımız

SEO Hizmeti Aşamaları

Kelime Analizi

Anahtar kelime analizi, sitenizin içeriğini anlamlandıran kelime yada kelimelerden oluşmalıdır. Bu durum arama motoru botlarının içeriğinizi anlamlandırmasına katkı sağlar.

Kısa ölçekli anahtar kelimeler (short tail keywords) olarak adlandırılan anahtar kelimelerin aranma hacimleri oldukça yüksektir örnek olarak “ayakkabı”. Bu kelimelerin aranma hacmi ve rekabeti oldukça yüksektir. Bu yüzden işletmeler anahtar kelime analizi sürecinde short tail keywords seçerken geri adım atmasını sağlar.

Uzun ölçekli anahtar kelimeler (long tail keywors) olarak geçen anahtar kelimeler, kullanıcıların aramalarını fırsata çevirerek tam olarak google’da ki arama sonuçlarına göre uzatılır örnek olarak “erkek spor ayakkabısı”. Burada uzun ölçekli veya orta ölçekli anahtar kelime araştırması yaparak çalışmalarınıza yön verebilirsiniz. ekstradan potansiyel müşterileriniz ile direkt olarak etkileşime geçebilirsiniz.

anahtar kelime analizi
rakip analiz

Rakip Analizi

Anahtar kelimelerinizde sizin sıralamalarından daha iyi sıralamalarda bulunan aynı sektördeki rakip firmaları analiz etme sürecidir. Rakiplerden daha iyi sıralamalar elde etmek için, eksik oldukları noktaları öğrenmenizi sağlar. Analiz sonrası elde ettiğiniz veriler ile sitenize düzenleme ve optimizasyon yaparak yükselme sağlayabilirsiniz .

Kendinize doğru rakip belirlemek oldukça önemlidir. Sektörde rakip olarak görmediğiniz markalar anahtar kelimelerde sizden daha iyi sıralamalarda ise o markaları rakip olarak sayabilirsiniz.

Site Analizi

Web site analizi, siteniz ile alakalı bilgilere sahip olmanızı sağlayan bir analiz türüdür. İç ve dış SEO, içerik, site hızı, başlık etiketlerinin düzeni gibi farklı analiz seçeneklerine sahip tekniklerin tümünü kapsayan analizdir.

Site analizi yapmanızda ki en büyük kazanç sadece kendi sitelerinize değil rakip markalarında sitelerini analiz ederek kendi sitenizdeki hatalarını veya sitenizin diğer markalardan artılarını kontrol edebilirsiniz. Bu analiz hem sizlere rakiplerinizin seçtiği yol haritası hakkında bilgi sahibi yapar hemde yapmanız gerekenleri sizlere analiz araçları ile iletir.

Site analizi
Site içi optimizasyon

Site İçi SEO Optimizasyonu

Site içi optimizasyonu, sitenizi arama motorlarına optimize etme çalışması anlamına gelen site içi optimizasyon, organik arama motoru sonuçları aracılığıyla web sitenize gelen trafiği ve kalitesini artırmak amacıyla yapılan optimizasyon çalışmasıdır.

Optimizasyon yaparken asıl amaç sitenizdeki oluşturduğunuz alanları Google’a tanıtmak veya Google botlarının okuyacağı hale getirmektir. örnek olarak sitenize eklediğiniz bir resmi Google sadece bir resim olarak görür fakat sizin resme eklediğiniz alternatif metin (alt etiketi) ile resme bir isim vererek resmi doğru anahtar kelimelerde  potansiyel müşterilerinizin karşısına çıkartabilir.

Site Dışı Optimizasyon

Site Dışı SEO Optimizasyon ya da Sayfa Dışı SEO Optimizasyon çalışması, bir web sitesinden başka bir web sitesinden bağlantı veya link çalışması yapmaktır. Site Dışı  SEO Optimizasyon çalışmasının temelini birden fazla web sitesi arasında kurulan organik ilişkiden almaktadır.

Örneğin; web sitenizde bir içerik paylaştınız ve yazdığınız yazıyı oldukça verimli ve etkili bulup kendi web sitesinde paylaşan bir web sitesinden link verilerek yayınlandığında bu sizler için en olağan site dışı SEO çalışması olur.

site dışı optimizasyon
içerik rapor görsel

Raporlama

SEO raporu, genel olarak müşterilerimizin web sitelerinin analiz ederek değerlendirilmesini yapıyoruz. Ayrıca bu rapor içerisinde nasıl bir yol izlediğimizi ve bundan sonra neler yapacağımızı, ne tür iyileştirmeler yapılacağı hakkında da bilgiler veririz.

Çalışmalarımızdan önce SEO raporu hazırlayarak müşterilerimizin neleri iyi neleri kötü yaptığı hakkında ön bilgi sahibi oluruz. SEO raporu hazırlayarak müşterimize ne gibi iyileştirmeler yapacağımız hakkında bilgiler veririz. Kısacası bu raporun tamamını müşteriyi bilgilendirmek adına hazırladığımızı söyleyebiliriz.

SEO'da yapılan Hatalar

SEO işlemi yapıldığında, yapılan hatalar fark edilmeyebilir ve gözden kaçırılabilir. Yani kısacası, yaptığınız yanlışlar hakkında hiçbir fikriniz olmayabilir. Mesela, başlıklara anahtar kelimeler eklememek, düşük kaliteli sayfalar oluşturmaya çalışmak gibi. Bunlara benzer yapabileceğiniz binlerce hata var. bunların önüne geçmek için firmamız tarafından hazırlanan SEO listesi ile işlemlerinizi gözden kaçırmadan tamamlayıp kusursuz hizmet sağlıyoruz.

Hata İcon

SEO'da Temel Faktörler

Web sitenizi arama motorlarına hazırlarken belli başlı belirlenmiş olan faktörler mevcuttur. Bunlar dünya çapında SEO Uzmanları tarafından araştırılmış tartışılmış konulardır.

Faktörler incelendiği zaman sitenizin sıralamalarını arttırmak için en iyi yöntemin sitenize gelen organik trafik olduğu gözlemlenmiştir. Organik trafik kendi içerisinde hemen çıkma oranları, sayfa dolaşım sayısı, sitede geçirilen zaman olarak kriterlere ayrılmıştır.

Sitenizde yapacağınız her işlemi aslında Google’da sıralama almak için değilde kullanıcıyı sitenizde tutmak için yapmalısınız. Kullanıcı deneyiminiz iyi olduğunda sitenizdeki kullanıcıların oturum süresi artacaktır verdiğiniz bilgiler haber sitelerinin yaptığı gibi anahtar kelimeyi sürekli geçirmek, belirli uzunlukta makale yazmak için gereksiz kelimeler eklemek gibi bazı kriterlere uydurmaya çalışırsanız sitenize gelen kullanıcılar bilgiye ulaşamadan sitenizden çıkacaktır. Bunun sonucunda sitenizin sıralamalarında düşüş yaşayabilirisiniz.

Sıkça Sorulan Sorular

SEO Hizmeti verdiğimiz web sitelerinde her zaman ilk amacımız marka bilinci oluşturmaktır. Bu doğrultuda ilerlerken web sitenizin sıralamaları ve kullanıcıları her zaman doğru orantıda artmaktardır. Web sitenizi akıllarda kalıcı yapmak isteriz.

Neden SEO hizmeti yaptırmalıyım sorusunun cevabı ise dijital bir ortamda kendinizi veya markanızı tanıtmak, ürünlerinizi pazarlamak veya marka bilinci oluşturmak için SEO hizmeti yaptırmalısınız.

SEO Hizmeti alırken dikkat etmeniz gereken en önemli şey size SEO hizmeti verecek kişi veya firmanın size söyledikleri olmalıdır.

SEO Hizmetinde organik büyüme garantisi verilebilir fakat hiçbir anahtar kelimede 1. sıra veya sayfa garantisi verilemez. Anahtar kelime hacmi düşük olsa da SEO hizmeti veren bir kişinin ilk amacı sizin markanızı ve kullanıcı sayınızı büyütmek olmalı. Bu amaç üzerinden ilerleyerek verilen hizmetin meyvesi olarak sıralamalarınızdaki yükselmeye bakabilirsiniz.

SEO Hizmetinin ilk amacı ismininde anlamı olarak arama motoru optimizasyonu yapmaktır. Arama motorundan kastı sadece Google değildir dünya çapında kullanılan popüler olan Bing, Yandex gibi arama motorlarına da çalışma yapılmasıdır.

Optimizasyon yapılmasının amacı ise web sitenizin sağlam bir alt yapı çalışması yapmaktır. Bu optimizasyonun üzerine yapılan çalışmalar markanıza ve sitenize daha olumlu sonuçlar sağlayacaktır.

SEO Hizmeti alırken Google reklamı oluşturmadan önce sitenin iç seo optimizasyonunun bitmesini ve arama motorları tarafından taranmasını beklemelisiniz. Beklemenizde ki en büyük amaç arama motorlarına uyumlu olan sitelerin tıklama başına maliyetlerinin diğer sitelere oranla daha düşük olmasıdır.

Ekstradan optimizasyonundan sonra yapacağınız reklam çalışmaları sitenize getireceği kullanıcının hareketleri ile doğru orantılı olarak sıralamalarınıza katkı sağlayacaktır.

Aranma hacmi yüksek anahtar kelimelerde sıralama almak oldukça zordur bunun için yapılan bir çok çalışma sonrasında bile tatmin etmeyen sıralarda kaldığınız taktirde başka yollara yönelmeniz gerekebilir.

Yerel SEO çalışması ile yüksek aranma hacmi olan anahtar kelimede bölgesel bir çalışma yaparak mevcut konumunuzda ki potansiyel müşterilerinize aranma hacmi yüksek olan anahtar kelimelerde sıralama almadan ulaşabileceksiniz.

Ayrıca yapılan Yerel SEO çalışmasından sonra ana anahtar kelimelerinizde ki sıralamalarınızıda doğru orantıda etkileyecektir.

Yaptığımıza SEO hizmetinde sizlere başarı garantisi veriyoruz. digitally olarak ilk amacımız müşterilerimizi bir dijital marka haline getirmektir. Bu doğrultuda yapılan çalışmalar sonucunda hem markanıza değer katıyoruz hem de sıralamalarınızı doğru orantıda etkiliyoruz.

Bu sorunun cevabını size direkt olarak söyleyemeyiz fakat sitenize çalışma yapmadan önce size sunmak için hazırladığımız sunumdaki eksiklikleri veya düzletilmesi gereken alanları düzeltebileceğimiz bir alt yapı yoksa bu site için çalışma yapamayız.

Eğer web siteniz dinamik bir alt yapıya sahip değilse tarafımızca web sitenize SEO uyumlu içerik yönetim panelli bir alt yapı hizmeti sağlıyoruz.

Veya dinamik özel yazılım bir alt yapıya sahipseniz sitenize SEO çalışması yapıyoruz fakat erişemediğimiz noktalarda sizin aracılığınız ile veya direkt olarak bizim tarafımızdan yazılım sahibi ile iletişime geçerek özel yazılımınızı SEO uyumlu hale getiriyoruz.

Evet, E-Ticaret siteleri için yapılan SEO çalışması yapılır. Fakat E-ticaret sitelerinde izlediğimiz yol diğer web sitelerine göre daha farklıdır. E-ticaret için yaptığımız SEO çalışması sadece web siteniz için değil markanızın farklı platformlarda bulunan sanal mağazaları içinde optimizasyon çalışması yapılmalıdır.

Eğer ki yeni bir E-ticaret web sitesine sahipseniz sanal mağazalarda yapılan optimizasyon işlemi sizleri daha çok potansiyel müşteriler ile buluşturur ve kazanç sağlamanızda katkı sağlar.

Hemen Seo Hizmeti Almak İçin
Formu Doldur