Web Tasarım Görseli

Kurumsal ve bireysel web tasarım hizmeti almak birçok açıdan önemli hale gelmiştir. İnternet ortamında etkili bir görüntü için doğru çözümler elde edebilirsiniz.

Web Site Tasarımı

Bir web sitesi tasarımı alt yapı olarak yazılımla oluşturulmaktadır. Bu yazılımın temel karakteristik özellikleri olmakla beraber taleplere göre geliştirilebilir niteliktedir.

Hem masaüstü – dizüstü cihazlarda hem de mobile uygun biçimde hazırlanan projeler için profesyonel bir çalışma alabilirsiniz.  Güvenli bir çalışma anlayışı benimseyen ekibimizle web tasarımı konusunda uzman bir hizmet sürdürmekteyiz.  Yazılımlarımız da SEO uyumu konusuna da önem verilerek görünürlük artışı hedeflenmektedir.

Güncel arama motoru kriterlerine paralel site içerikleri oluşturmaktadır. Kullanıcı deneyimini ön planda tutarak sitenizin daha verimli ve trafik çekici olmasını hedeflemekteyiz.

Web Sitesi Tasarımında Önemli Detaylar

Bir web sitesinde bütünsel olarak güncellik ve müşteri beklentileri odağında çalışmalar hedeflenmektedir. Müşterilerin siteye girdiği anda içeriden çıkmak istemeyeceği bir algı oluşturulmalıdır.  Bunu yaparken de gerçekçi sınırlar içerisinde kalınması gerekir. Başarılı bir web tasarımında kullanıcı dostu bir alan oluşturulmalıdır. Özgün içeriklerle güncel tutulması son derece önemlidir. Çünkü arama motoru bu içeriklerin özgünlüğünü temel kriter olarak belirlemektedir. Sitenin mobilde düzgün formda görünmesi için tasarımın ayarlanması, sayfaların hızlı şekilde açılıyor olması da yine kritik konulardandır.

Google’ın sayfaları öne çıkarma kriterlerinde site hızının ekstra önemli olduğu yaygın bilinen bir gerçektir. Bu hızı etkileyen birçok faktör vardır. Örneğin güncel temalar, sitede gereksiz yüklerin olmaması ve teknik açıdan birtakım düzenlemeler vs. yapılmış olmalıdır.

Web sitenizin mobil uyumlu şekilde tasarlanması ve tarayıcı uyumlu olması,  SEO ayarlarının yapılmış olması genel başarı anlamında önemli diğer kriterlerdir. Tek bir alanda iyileştirme değil de bütün sitenin web tasarım hizmeti konusunda özenli bir çalışma barındırması gerekir.

Responsive Web Tasarım

Sitelerle alakalı olarak teknik açıdan en önemli konulardan biri responsive web tasarım konusudur.  Uyumlu web tasarım olarak da düşünülecek bu işlem, site içeriklerinin cihaza göre uyumlu bir görsele bürünmesi anlamına gelir.  Bir web sitesinin ekran görüntüsünün tablet ve akıllı telefonlardaki yapısı, kullanım açısından son derece önem teşkil eder.  Bu işlemin otomatik şekilde cihaza uyum sağlaması adına kademeli bir işlem gerçekleştirilmektedir.

Kısıtlı bir alanda zoom özelliği ile okunabilir sayfalara çözüm olarak responsive sitelerde font ve imajlar kolayca okunur hale gelir. Bazı sitelerde önem derecesi düşük alanlar için yalınlaştırarak kullanıcıya sunma işlemi de vardır. Sayfaların bu anlamda uyumlu şekilde ayarlanması mobil kullanıcılarda ekstra avantaj sağlıyor.

Akıllı telefonlarla beraber interneti mobil üzerinden kullanan kişilerin sayısı ciddi oranda artmıştır. Dünya genelindeki bu artışın uzun vadede devam ederek artacağı düşünülmekte ve bu anlamda web sitelerinin responsive özellikli olması önem kazanmaktadır.  Siz de mevcut sitelerinizi ve yeni yaptırmak istediğiniz siteleri bu açıdan değerlendirebilirsiniz.

E Ticaret Site Tasarımı

Bir e ticaret sitesi üzerinden birtakım ürünleri yasal uygunluk şartlarıyla da müşterilerinize ulaştırabilirsiniz.  Satış yapabilmeniz için bunu sağlayan bir e ticaret web tasarımı ihtiyacınız olacaktır.  Müşterilerin en önem verdiği güvenli ödeme, kurumsal olarak muhatap bulma benzeri işlemler detaylarıyla hazırlanır.

Bir web sitesinin e ticarete uygun şekilde ayarlanması, kullanıcı merkezli bir çalışma manasına gelir. Siteye giren ve alışveriş yapmak isteyen kişiler hızlı ve net şekilde ürünleri görebilmeli, güvenli şekilde işlemleri tamamlamalıdır. Bir ürünü internetten almak isteyen biri güvenli bir alandan alışveriş yapmak ister. Bu nedenle açık bilgi verilmesi, kurumsal detaylar ve genel tasarım bütünsel olarak başarılı şekilde ayarlanmalıdır.

Yazılım ve hosting altyapılarının sağlanması için çalıştığınız web tasarım firması önemlidir. Sadece bir site kurmak dışında detaylara da hakim olan hizmet almalısınız. Bu hizmetlere SEO çalışmaları da dahil edilmelidir.  E ticaret sitesi kurduran bir firma, genellikle SEO çalışmalarına ek Adwords hizmetine de başvurabilmektedir. İlk sayfada doğrudan ürünlerinizin görüntülenmesi için bunu yapabilirsiniz. E ticaret siteleri ve kurumsal web sayfaları farklı bir sistemde içeriklerle oluşturulmalıdır.  Çünkü satışı yapılacak ürünlerin her birinin net görüntülenmesi önemlidir.

Bir cihaz üzerinden her zaman alışveriş yapılabilecek bir site olması, firmalarınız açısından büyük bir avantaj olarak düşünülebilir. Doğru yerden web tasarım hizmeti almak ve satışlarınızın verimini artırmak arasında paralellik vardır.

Web Tasarım Hizmet Aşamaları

Brief

Brief aşamasında ilk olarak sizin ile bir toplantı yaparak ihtiyaçlarınız hakkında ön bilgi alıyoruz. Aldığımız bilgiler dahilinde sizin için en iyi hizmetin hangisi olduğuna ekip içinde karar veriyoruz.

Sizin için en iyi hizmeti kendi içimizde seçtikten sonra bu hizmetin fiyatı ile tarafınıza iletiyoruz.

Hizmet tarafınızca onaylandıktan sonra sizden daha detaylı bilgi alıp bir sonraki işleme geçiyoruz.

web tasarım brief görseli
web tasarım tasarım görseli

Tasarım

Bize ilettiğiniz istekler ve Brief dokümantasyonları ile  Grafik tasarım ekibimiz tarafından tatmin edici bir web deneyimi için mükemmel bir kullanıcı dostu arayüz (UI/UX) tasarımı oluşturulur. Oluşturulan tasarım onay için tarafınıza gönderilir.

Sizin tarafınızdan gelen son yorumu ve revizeleri ile beraberinde ortak bir sonuca varılır. Tarafınızdan onay alındıktan sonra Yazılım ekibimize sitenin çizilmiş son hali iletilir ve kodlama işlemi başlatılır.

Yazılım

Tasarım onaylanma işleminden sonra profesyonel kod ekibimiz tarafından SEO uyumlu kodlama alt yapısı kullanılarak yayına hazır hale getirilir. Kullanıcıların siteden gitmemesi adına performans çalışmalarıyapılır. Kırık bağlantılar ve açılmayan görseller var ise yayına alınmadan önce tüm düzenlemeler yapılır. Kaliteli kodlanmış bir web sitesi arama motorlarında hızlıca index alır ve sizlere maddi açıdan geri dönüş sağlar.

web tasarım kodlama görseli
revize taletp görseli

Revize

Yazılım tarafı uzman ekibimiz tarafından bitirilip son iyileştirmeler yapıldıktan sonra son kez onayınıza gönderilir. Onaylamadığınız bir alan veya düzenleme yapmak istediğiniz alanları yazılım ekibimize ilettikten sonra istenilen düzenlemelerin tamamlanması ile tekrardan onayınız için tarafınıza gönderilir.

Teslim

Revize taleplerinizin tamamlanması ile birlikte teslim için site dosyalarının yedeği, veri tabanı dosyanızın yedeği tarafınıza iletilir. ekstradan bize iletmiş olduğunuz veya tarafımızdan karşıladığınız sunucu ve alan adı içerisine sitenin kurulumu sağlanır ve tarafınıza panel bilgileri verilir.

web tasarım teslim görseli

Web Tasarım'da yapılan Hatalar

W3C kriterlerine uyumlu olmayan web sitesi tasarlamak, HTML5 ile kalkan veya arama motorlarının okuyamadığı etiket yapılarının kullanımı sitenizi tarayan botlara sorun yaşatabilir hatta sitenizi hiç okuyamayabilir bu durumda siteniz sıralama almakta sorun yaşayabilir. Web sitesini yapacak kişinin bu kriterlere dikkat etmesi çok önemlidir.

SEO Uyumlu link (SEO Friendly Link) yapısı oluşturmamak, Web Sitesi aldığınızda ki amacınız makale, ürün veya bir içerik paylaştığınızda bu paylaştığınız içeriği anahtar kelimeler ile sıralama aldırmaktır. Eğer sitenizi yapacak kişi sizin sitenizin link yapısını düzgün yapmaz ise siteniz anahtar kelimelerinde çıkmakta zorluk yaşayacaktır.

Hata İcon

Web Tasarım'da Temel Unsurlar

Elbette yenilikçi bir bakış açısı, yaratıcı çözümler, farklılık gibi olgular da bir web tasarımı için oldukça önemli unsurlar arasında yer almaktadır. Web tasarım bir markanın, işletmenin ya da e-ticaret platformunun kullanıcılara verdiği izlenim açısından oldukça önemlidir.

Marka ve firmalar kendi tasarım departmanlarını kurmayı tercih edebilmektedir. Aynı zamanda markalar ve firmalar web tasarım ilkelerini, güçlü ve kullanıcı odaklı takip edebilecek ajanslar ile çalışmalar yapabilmektedir.

Bu unsurda markalar kendileri için başarılı hizmet veren ajansları tercih ederler. Dijital pazara uygun çalışmaları ve müşteri portfoyu ile kendini kanıtlamış Digitally ekibi her zaman kendini geliştirmeye devam etmektedir.

Sıkça Sorulan Sorular

Responsive web tasarım, bir web sitesini telefon, tablet ve bilgisayar gibi cihazlardan girildiğinde site içindeki resim, yazı gibi alanların ekran genişliğine ve yapısına göre şekillenip ekrana tam oturması ile oluşur. Genellikle masaüstü, tablet ve mobil versiyon olarak 3 kademeli şekilde tasarlanır.

Bilindiği gibi web sitelerine mobil cihazlardan girildiğinde ziyaretçiler siteyi görüntülediklerinde yazıların küçük veya büyük olması gibi bir çok hata ile karşılaşırlar. Eğer girdikleri site responsive yada mobil site değilse, okumak istedikleri alanı ancak değişiklikler yaparak, kısıtlı bir alanı görüntüler ve kulanım zorluğu yaşarlar.

Responsive web tasarım yaptırmanızda ki en önemli alan sitenizin her platforma ve ekran boyutuna uyumlu olmasıdır. Dünya nüfusunun %70’i (yuvarlama bir orandır.) telefon kullandığı için sitenize farklı durumlar ve sektör yapısı haricinde daha fazla telefondan gelen kullanıcı olacaktır.

Eğer ki mobil uygulama yapacak kadar bütçe ve zaman ayırmak istemiyorsanız sizin için yapılacak en iyi işlem mobil uyumlu bir web sitesidir. Daha düşük maliyetler ile web sitenizin mobil görünümünü bir mobil uygulamaya dönüştürebilir, APP Store ve Google Play gibi uygulama indirme platformlarında paylaşabilirsiniz.

Web sitesi yaptırırken en önemli alanlardan biri yaptırdığınız web sitenin alt yapısıdır. Web sitenizin alt yapısı yeni teknolojilere ve geliştirmelere müsait değilse web sitenizde istediğiniz düzenlemeleri veya güncelleştirmeleri yapamayabilirsiniz veya yaptırdığınız firmaya bağlı kalabilirsiniz.

WordPress alt yapısı ise açık kaynak kodlu bir alt yapı sistemidir. Bu alt yapıyı kullanarak yaptırdığınız siteler ile birlikte sizlere ücretsiz alt yapı güncellemesi, eklenti ve tema güncellemeleri, içerik yönetimi gibi bir çok avantaj sağlar. Bu yüzden sizlere firma olarak önerimiz öncelik olarak WordPress tercih etmeniz olacaktır.

Ekstradan SEO Hizmeti almak istediğiniz zaman site içi optimizasyon kısmında sizlere çok büyük bir kolaylık sağlayan WordPress ile sıralamalarınızın yükselmesinde büyük rol oynar.

E-ticaret sitesi açmak isteyen kişiler bazı yıllık satılan paketler alarak firmalara bağlı kalıyorlar. Aldıkları hizmet iyi veya kötü olsun girilen içerik düzenlenen yapı olduğundan dolayı kolayca firma değişikliği yapamıyorlar bu durumda da müşteri memnuniyeti açısından hiç olumlu bir şey değil.

E-ticaret sitesi açmak için yıllık paket almak zorunda değilsiniz. Sizlere vereceğimiz Responsive E-ticaret sitesi ile istediğiniz alanlarda düzenleme imkanı, sanal mağaza entegrasyonları gibi bir çok hizmete tek bir ücrete tabi tutularak sahip olabilirsiniz.

Eğer bir kaç sanal mağaza sahibiseniz ve komisyonlardan dolayı sıkıntılar yaşıyorsanız yaptığımız E-ticaret sitelerinde Hepsiburada, Gittigidiyor, N11 gibi sanal mağaza entegrasyon hizmetini ekstra olarak sizlere veriyoruz.

E-ticaret uyumlu web siteniz ve sanal mağazalarınız arasında köprü oluşturarak stok takibi, kullanıcı yorumları, fiyat değişikliği gibi hizmetler sağlayarak sizlere büyük kolaylıklar sağlıyoruz.

Web tasarım hizmeti alırken ilk olarak dikkat etmeniz gereken kısım karşınızda ki firmanın sizlere SEO uyumlu bir web site yapıp yapmayacağıdır. Artık bir çok kriterleri belli olan SEO hizmetinin olmazsa olmaz kuralları vardır sitenizi alırken bunlara dikkat etmelisiniz.

Web Sitenizin W3C kriterlerine uyumlu olmalıdır. HTML5 ile kalkan veya arama motorlarının okuyamadığı etiket yapılarının kullanımı sitenizi tarayan botlara sorun yaşatabilir hatta sitenizi hiç okuyamayabilir bu durumda siteniz sıralama almakta sorun yaşayabilir. Web sitesini yapacak kişinin bu kriterlere dikkat etmesi çok önemlidir.

Web Sitesi aldığınızda ki amacınız makale, ürün veya bir içerik paylaştığında bu paylaştığınız içeriği anahtar kelimeler ile sıralama aldırmaktır. Eğer sitenizi yapacak kişi sizin sitenizin link yapısını düzgün yapmaz ise siteniz anahtar kelimelerinde çıkmakta zorluk yaşayacaktır. Mutlaka site yaptırırken yapacak uzman arkadaştan siteniz için SEO Uyumlu link (SEO Friendly Link) yapısı isteyin.

Hemen Web Tasarım Hizmeti Almak İçin
Formu Doldur